تست DISC

رفتارشناسی دیسک

تست دیسک (DISC) یا آزمون دیسک که نام درست‌تر آن مدل رفتارشناسی دیسک است، از جمله مدلهای کلاسیک رفتار شناسی است که نزدیک به یک قرن از مطرح شدن آن می‌گذرد. آزمون دیسک بر اساس مطالعات ویلیام مورتون مارستون شکل گرفته است. مارستون، کتابی تحت عنوان هیجانات انسان‌های معمولی نوشته بود و در آن کتاب، توضیح داده بود که انسانها، هیجانات خود را از طریق چهار رفتار بروز می‌دهند. حرف اول این چهار رفتار که Dominance (برتری طلبی) و Influence (تاثیرگذاری) و Steadiness(ثبات) و Compliance (تطابق)‌ بودند، در کنار هم قرار گرفت و مخفف DISC را ایجاد کرد.

بنابراين با شناخت سبك غالب رفتاری افراد می توان به واكنش آنان در شرايط مختلف اشراف داشت و رابطه ای سازنده را رقم زد. DISC یکی از محبوبترین ابزار ارزیابی رفتار در دنیا شناخته شده است. از این ابزار میتوان در سازمانها، آموزش،‌ فروش،‌ توسعه فردی و استخدام استفاده كرد. اطلاعات كسب شده كمک می كند مدل رفتاری اطرافیان را براحتی تشخیص دهید و این مزیت را دارد كه از سوء برداشت ها و پیش داوری ها كاسته می شود.

پس از شرکت در آزمون DISC و مشخص شدن سبک غالب رفتاری، کلیه خصوصیات و تمایلات رفتاری در قالب گزارش های متنوع و با جزئیات کامل در اختیار فرد قرار می گیرد. DISC به عنوان یک ابزار مناسب و علمی در حوزه شناخت رفتار، در دنیا با استقبال ویژه ای مواجه بوده است و با ارائه یک دسته بندی مناسب و قدرتمند به افراد کمک می نماید تا :

  • خود را بیشتر بشناسند .
  • به نقاط قوت و قابل بهبود خود آگاه شوند .
  • تفاوت های فردی خود را با دیگران بشناسند .
  • بتوانند خود را با دیگران تطبیق دهند .
  • به یک ارتباط برد – برد دست یابند .

راهنمای اجرا :

اول: پاسخ‌ها را با توجه به رفتارهای خود در یک محیط خاص مثلا کار، خانه یا سایر محیط‌های اجتماعی انتخاب کنید. به عبارت دیگر پاسخ‌هایی را انتخاب کنید که نماینده رفتار شما در آن محیط است. جواب درست یا غلطی وجود ندارد.

دوم : این پرسشنامه شامل 28 مجموعه چهار تایی است که هر مجموعه دوبار تکرار شده است (در مجموع 56 سوال). عبارات چهارگانه را با دقت بخوانید. برای هر مجموعه با توجه به سوال یک بار گزینه‌ای که بیشترین نزدیکی را با رفتار شما در آن محیط خاص دارد و یک بار گزینه‌ای که کمترین نزدیکی را با رفتار شما در آن محیط خاص دارد انتخاب کنید.

سوم : تکمیل این پرسشنامه بهتر است بین هفت تا پانزده دقیقه طول بکشد. با خودتان کاملاً صادق باشید و از غریزه “درونی” خود کمک بگیرید ، ضمناً بیش از حد نیز عبارات را تجزیه و تحلیل نکنید.

برای ورود به آزمون ابتدا مبلغ 20 هزار تومان بصورت آنلاین پرداخت کرده تا آزمون در پروفایل شما فعال شود. بعد از اتمام آزمون نتیجه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

حداکثر تا دو ساعت پس از پرداخت، آزمون را اجرا نمایید. پس از سپری شدن این مدت آزمون غیرفعال خواهد شد.

گزارش نموداری تیپ رفتاری شما ظرف 48 تا 72 ساعت آینده به ایمیل شما ارسال میشود.

برای دریافت تست دیسک با شماره های شرکت یا تلفن همراه 09902505144 تماس بگیرید یا بر روی لینک زیر کلیک نمایید


برای ورود به تست دیسک اینجا کلیک کنید !

مسئولیت های اجتماعی

اطلاعات تماس

  • آدرس : تهران - اندیشه 1 - ارغوان دهم - پلاک 45
  • تلفن : 02171053339
  • تلفن همراه : 09902505144
  • ایمیل : [email protected]

مشتریان ما