انتخاب صفحه

با انتخاب شغل متناسب با استعداد شغلي خود ، زندگي شادي را تجربه نماييد!

 

 

بصورت ميانگين يک سوم از عمر همه ما صرف کاري که در آن مشغول مي باشيم خواهد شد . يک سوم ديگر خواب و يک سوم پاياني هرچه باشد متاثر از حرفه و شغل ما خواهد بود . اگر شغل مناسبي نداشته باشيم و از آن لذت نبريم نيمي از عمر خود را با چالش و درگيري فکري و نهايتا فرسودگي بسر خواهيم برد . حتي اگر به قصد جمع کردن پول و ثروت در حال کردن مي باشيد بدانيد که شما به قيمت زندگيتان در حال قمار زمان با پولتان هستيد !پولی که در عوض ساعاتی که شغل تان را تحمل میکنید دریافت میکنید، به مراتب ارزش کمتری از زمانی دارد که بر سر کار صرف میکنید… مهم نیست چقدر دریافت میکنید؛ هیچوقت ارزش این دو برابر نخواهد بود.

شغل مناسب

بايد بپذيريم هر شغلي براي هرکسي ساخته نشده است . افراد موفق با انتخاب مسير شغلي مناسب ، علاوه بر لذت بردن از کار به اهداف ديگر خود نيز دست مي يابند افراد موفق به دنبال کاري ميگردند که آن کار بدردشان بخورد نه آنکه به درد آن کار بخورند! تفاوتی این دو طرزفکر در این است که افراد موفق شغل شان را انتخاب میکنند و افراد ناموفق، باید ببینند چه شغلی آنها را انتخاب میکند. با اقدامي صحيح شما هم در دسته افراد موفقي قرار بگيريد که شغلشان را خود انتخاب ميکنند.

در اين زمينه در نقاط مختلف دنيا تحقيقات بسيار زيادي مطرح گرديده است تحقیقات انجام شده توسط موسسه گالوپ در ارتباط با وضعیت شادکاری و رضایت شغلی در کشورهای مختلف دنیا به نتایج جالب‌توجهی منتهی شده است. در این تحقیق که بر اساس مجموعه‌ای از سوالات   بله/ خیر  شکل گرفته است از پرسش شوندگان خواسته شد تا در مورد اینکه از شغل‌شان احساس رضایت و شادی می‌کنند اعلام نظر کنند. .از نتایج این تحقیق چنین برمی‌آید که در کشورهای آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا، استرالیا و نیوزیلند سطح بالاتری از شادکاری و رضایت شغلی بین افراد به چشم می‌خورد که از این میان، کشور اتریش با دارا بودن بیش از ۹۵ درصد پاسخ دهندگان شادکار و راضی از شغل در رتبه نخست کشورهای جهان قرار دارد.

پیدا کردن شغل مناسب

پس از اتریش، کشورهای نروژ و ایسلند به‌عنوان شادکارترین کشورهای دنیا شناخته شدند. در طرف دیگر این تحقیقات، کشورهای آفریقایی و آسیایی قرار دارند که از نظر شاخص‌های شادکاری در رتبه‌های بسیار پایینی قرار دارند، به‌طوری که درصد بالایی از کارکنان در این مناطق یا از شغلی که دارند احساس رضایت کامل یا حتی نسبی ندارند یا اینکه اصلا شادکار نیستند.  براساس یافته‌های موسسه گالوپ، بخش عمده این احساس ناشادی ناشی از انتخاب نادرست شغل به دلايل مختلف ، به هم خوردن توازن بین زندگی و کار، پایین بودن سطح دستمزدها، پایین بودن استاندارد‌های کار در محیط‌های کاری، بالا بودن مخاطرات ناشی از کار کردن بر سلامت افراد، پایین بودن سطح امنیت شغلی و بی‌توجهی به سرمایه اجتماعی کار بوده است.

یکی دیگر از عوامل تعیین‌کننده و تاثیرگذار بر تقویت یا کاهش احساس شادی در کار به ارتباط شادکاری با رضایت از کار و میزان مشارکت افراد در شغل شان مربوط می‌شود. جایی که افراد به سه دسته «به شدت مشارکت جو»، «نسبتا مشارکت جو» و «غیرمشارکت جو یا مشارکت گریز» تقسیم می‌شوند.  بررسی‌های محققان گالوپ حکایت از آن دارد که افراد به شدت مشارکت جو و کسانی که بعضی از فعالیت‌های کاری شان را به‌صورت خودجوش و داوطلبانه و خارج از زنجیره فرمان انجام می‌دهند دارای سطوح بالاتری از شادکاری و در نتیجه آن، رضایت شغلی هستند و بهره‌وری و عملکرد به مراتب بهتری را نسبت به افرادی که فقط در چارچوب‌های تعریف شده کاری عمل می‌کنند ارائه می‌دهند که همه اینها در مجموع نشان‌دهنده اهمیت والای احساس شادی در کار بر این شاخص‌هاست.

شغل من

با توجه به اهميت موضوع و همچنين كمك به انتخاب شغل مناسب براي متقاضيان و نهايتا افزايش بهره وري كسب و كارهاي مختلف ، شركت رهپويان 7  اقدام به برگزاري جلسه مشاوره استعداد يابي شغلي و تحصيلي نموده است  . جلسه مشاوره کاملا خصوصي بوده  متقاضي با حضور در محل مشخص شده و در زمان ثبت شده در جلسه شرکت خواهد کرد . تست رفتار شناسي DISC اولين و تست  علاقمندی شغلی هالند گامهای اول و دوم اين جلسه مي باشد . سپس پرسش و پاسخ هاي  مشاوره ما بين کارشناس و متقاضي انجام خواهد شد . بررسي شرايط و توانمنديها و همچنين علاقمندي متقاضي از موارد ديگيري است که در اين جلسه انجام خواهد شد .

با توجه به تجربه و سن متقاضي پيش بيني شرايط اقتصادي و کاري و رشد و توسعه تکنولوژي در آينده در جهان و ايران براي متقاضي انجام خواهد شد . نهايتا حرفه و يا حرفه هاي مناسب با توجه به جمع بندي تست و نتيجه گيري صحبت هاي انجام شده به متقاضي انجام و نيازمنديهاي لازم و يا برنامه ريزي در جهت دستيابي به آن در اختيار متقاضي قرار خواهد گرفت . بصورت تقريبي زمان مشاوره 60 دقيقه بطول خواهد انجاميد . همچنين تحليل تست به همراه خلاصه موارد مطرح شده در اختيار متقاضي قرار خواهد گرفت

 

مشاوره پیدا کردن شغل مناسب

مخاطبين اين مشاوره چه افرادي مي باشند ؟

دانش آموزان که در مسير انتخاب رشته تحصيلي مي باشند

دانش جويان جوياي کار  و يا علاقمند به انتخاب مسير شغلي مناسب

جويندگان کار که به دنبال يافتن کار متناسب با ويژگيهاي خود مي باشند

شاغليني که از شغل فعلي خود راضي نبوده و يا به دنبال توسعه کاري مي باشند

کارآفرينان و يا افراد علاقمند به حوزه استارت آپ

علاقمندان به حوزه هاي توسعه فردي و منابع انساني