انتخاب صفحه

وضعيت كسب و كارهاي گوناگون در سال 1398 چگونه خواهد بود ؟ آيا شما كسب و  كار خود را جهت رويارويي با چالشهاي سال جديد آماده نموده ايد ؟ استراتژي شما براي حفظ و توسعه كسب و كار خود در سال جديد چيست ؟

با نزديك شدن به سال جديد ، بسياري  از مديران و يا صاحبين كسب و كارهاي محتلف بالاخص SME   ( كسب و كارهاي متوسط و كوچك ) با سوالات اينچنيني رودررو مي باشند . با توجه به اهميت اين موضوع و همچنين يافتن پاسخي مناسب ، در جلسه اي  كوتاه سوالات خود را با مديريت عامل شركت رهپويان 7 ، جناب آقاي مهندس علي غفارهاشمي مطرح و پاسخ ايشان را به شرح زير دريافت نموديم

در سال 1398 هوشمندانه کسب و کار خود را حفظ و توسعه دهید

در سال 1398 هوشمندانه کسب و کار خود را حفظ و توسعه دهید

 

سال 1398 ، ديجيتال ماركتينگ پررنگتر از گذشته  !

شايد باور پذير نباشد ، در حال حاضر بسياري از كسب و كارهاي متوسط و كوچك در سطح كشور عزيزمان ، فاقد استراتژي و يا برنامه و حتي الگوي ساده بازاريابي و فروش  در جهت پيشبرد كاري خود مي باشند . بكار گيري و پياده سازي  مديريت فروش و بازاريابي در هر كسب و كار ، با هر سايز و فعاليت در سال پيش رو الزاميست . در اين بين آشنايي ،بكارگيري و پياده سازي ديجيتال ماركتينگ به عنوان زيرمجموعه مديريت فروش و بازاريابي مي تواند در اولويت هاي كاري صاحبين كسب و كار قرار گيرد . به جرات مي توان گفت ، در اكوسيستم اقتصادي كشور مشتري را يافت نخواهيد كرد كه به نوعي علاقمند به برخورد با كسب و كار مخاطب خود در فضاي مجازي نباشد . پيشنهاد ميگردد كسب و كارهاي مختلف با بكارگيري نيروهاي توانمند و يا مشاورين متخصص در اين زمينه به سرعت نسبت به اتخاذ استراتزي مناسب و ترسيم برنامه بازاريابي و فروش با تمركز بر  ديجيتال ماركتينگ اقدام نمايند . ديجيتال ماركتينگ به شرط استفاده درست و هدفمند مي تواند در جهت حفظ و توسعه كسب كار بسيار توانمند باشد .

دیجیتال مارکتینگ

محصول شما ديگر زنده نيست!

بسياري از كسب و كارهاي موجود نيازمند بازنگري محصول و يا خدمات خود مي باشند . متاسفانه بعضا ديده شده كه خدمات و يا محصول يك كسب و كار در چرخه رشد محصول در موقعيت افول قرارداشته و هيچ تلاشي در زمينه تغيير وضعيت و يا بروز رساني محصول و يا خدمات انجام نميگيرد كه اين نشان از ضعف و يا فقدان برنامه يازاريابي و فروش در يك كسب و كار دارد . محصول و خدمات نيازمند بازبيني و بروزرساني مي باشد و در موقعيت هاي خاص مي بايست با محصولات جديد جايگزين گردد. سال 1398  محصول و خدمات بروز شده مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

توجه به چرخه عمرمحصول الزامیست

توجه به چرخه عمرمحصول الزامیست

 

سال 1398 سال مشتريان سخت گير خواهد بود !

كسب و كارهاي مختلف ملزم به شناسايي و آشنايي با مشتريان خود مي باشند . جنبه هاي مختلف شناخت مشتري مانند جمعيت شناختي يا روانشناختي مي بايست به درستي توسط كسب و كار مورد بررسي قرار گيرند .  بررسي و انتخاب درست  نقاط تماس با مشتري يا Touch point   بسيار اثر گذار و تا حد زيادي درصد موفقيت ارتباطي را افزايش خواهد داد . استفاده از ابزار هدفمند مانند  رفتارشناسي DISC با رويكرد شناسايي تيپ رفتاري مشتري يا گروههاي مشتري و همچنان پرسوناي مشتري  مي تواند موثر واقع گردد . در سال جديد عدم شناسايي و شناخت درست مشتري باعث از دست دادن و يا عدم توانايي در حفظ مشتري خواهد شد . بيش از هر زمان ديگر حفظ و اهميت هدفمند مشتريان بالفعل ارزشمند خواهد بود . برنامه هاي ارتباط با مشتري و مشتري مداري با استفاده از مدل هاي مختلف گيميفيكيشن بيشتريتن تاثيرگذاري در سال 1398 را خواهد داشت

مدل جهانی دیسک ابزاری کارآمد در تشخیص تیپ های رفتاری مشتری

مدل جهانی دیسک ابزاری کارآمد در تشخیص تیپ های رفتاری مشتری

 

 

در اسرع وقت با كارمندان بي اثر خود خداحافظي كنيد !

اين مورد مسلما خوشايند بسياري نخواهد بود .بايد واقعيت را پذيرفت . بيشترين هزينه هاي هر كسب و كار متعلق به جذب و نگهداري منابع انساني مي باشد . با توجه به شرايط خاص اقتصادي كوچك شدن كسب وكار بصورت منطقي و هدفمند در حفظ و توسعه كسب و كار در سال جديد پيشنهاد ميگردد. بركنار كردن نيروهاي مازاد و يا بي اثر و جذب نيروي متخصص و كارآمد و استفاده از تمامي ظرفيت وي در دستور كار تمامي كسب و كارهاي موفق در سال جديد خواهد بود.

  یک نیروی کارآمد و متعهد ، بزرگترین سرمایه هر کسب و کار می باشد

یک نیروی کارآمد و متعهد ، بزرگترین سرمایه هر کسب و کار می باشد

 

 

كسب و كارهاي نوپا و كارآفرين و كاهش ريسك پذيري سرمايه داران !

با توجه به شرايط خاص اقتصادي ريسك پذيري سرمايه گذاران در دو قالب VC و يا  CVC به شدت كاهش خواهد يافت و سرمايه گذاري با حساسيت و تنها براي پروژه هاي توجيه پذير و با برگشت سرمايه سريع اتفاق خواهد افتاد . ارايه بيزينس پلن هاي هدفمند و  حساب شده در جذب سرمايه گذار و سرمايه گذاري موثر مي باشد . انتخاب افراد مناسب جهت تيم و همچنين افزايش آگاهي و اطلاعات عمومي افراد تيم نسبت به مفاهيم و تعاريف مديريت كسب و كار الزامي خواهد بود و در سرعت توسعه اثرگذاري بسزايي خواهد داشت .

CVC یا VC

CVC  یا VC

 

سرمايه گذاري ، در ارزهاي ديجيتال !

معمولا ، صاحبين كسب و كار با سودآور شدن فعاليت خود به فكر سرمايه گذاري در فعاليت ديگر اقتصادي خواهند بود . سرمايه گذاري در ارزهاي ديجيتال بواسطه جذابيت و ريك پايين و همچنين قابليت فروش و تبديل نقدينگي در زماني كوتاه  مي تواند انتخابي درست در فعاليت هاي اقتصادي جانبي توسط صاحبين كسب و كار باشد. اين امر به تقويت هسته مالي كسب و كار نيز كمك خواهد كرد .

یک سرمایه گذاری ایده آل

یک سرمایه گذاری ایده آل

آشتي با مشاورين كسب و كار !

شايد در نگاه اول همكاري با مشاورين كسب و كار در زمينه هاي مختلف كاري هزينه بر و بي نتيجه به نظر آيد . رفتار مديران و صاحبين كسب و كار نشان داده است كه عادت به خدمات گرفتن مشاورين بصورت جدي در فرهنگ كسب و كار ايران  نهادينه نشده است . سال پيش رو مشاورين كسب و كار متعهد و توانمند كليد موفقيت كسب و كار هاي مختلف در سطح كشور خواهند بود .